מהנעשה בחותם
כנס ציון וירושלים

כנס ציון וירושלים

לאחרונה השתתף ארגון חותם בכנס 'ציון וירושלים' שעסק בהתמודדות עם השפעת הרפורמה על המרחב הציבורי במדינת ישראל. הרב יעקב אריאל נשיא הארגון נשא דברים.

ביום שלישי ו תמוז התכנסו למעלה מ 700 רבנים ומחנכים באולם הכנסים במלון רמדה לכנס ציון וירושלים שעסק בהתמודדות עם השפעת הרפורמה על המרחב הציבורי במדינת ישראל. הכנס נערך על ידי ארגון ליבה בשיתוף ארגון חותם

 

בכנס נשאו דברים הרב הראשי הרב דוד לאו, הרב יעקב אריאל רב העיר רמת גן ונשיא ארגון חותם,  הרב צבי שכטר ראש 'ישיבה - אוניברסיטי' בארה"ב, הרב מיכה הלוי רב העיר פתח תקווה, הרב שמואל אליהו רב העיר צפת , מייסד המכינה בעלי הרב יגאל לווינשטיין.

 

 

 

הדוברים סקרו את ההשפעות השונות של אירגוני הרפורמה בנושאים שונים, בתוכם -הנסיונות לפירוק הרבנות הראשית כגוף ממלכתי, החדרת תכנים זרים למערכת החינוך, החלשת רוח הלחימה של הפיקוד הבכיר בצה"ל ועוד.

 

הרבנים הגיעו מכל רחבי הארץ והם מקיפים את מגוון תחומי הרבנות: ראשי ישיבות, ראשי מוסדות, רבני ערים , רבני ישובים ורבני בתי כנסת וכן ר"מים ומחנכים.

 

הרב יעקב אריאל אמר :" יש הבדל גדול בין הרפורמים לחילונים, הרפורמים זה דת חדשה... יש השפעות של הרפורמה גם על היהדות האורתודוכסית .יש מקומות שמתנהגים במקומות מסויימים כמו רפורמים"