חותם ברשויות המקומיות

אודות

'חותם ברשויות המקומיות' הוא מיזם הפועל לשמירה ואף הגברה של הזהות היהודית בערים השונות מתוך הבנה שלהתרחשויות בערים השונות יש משמעות מרחיקת לכת על זהותה היהודית  של מדינת ישראל.

בשנים האחרונות מתרכז המאבק על זהותה היהודית של מדינת ישראל בזירה המוניציפאלית. בפרק זמן לא ארוך הצליחו קבוצות מיעוט אידאולוגיות לפגוע קשות בזהותה היהודית של מדינת ישראל באמצעות הזירה המקומית. שיטת העבודה שלהם מאופיינת בקבוצות של אנשים בודדים שמנצלים את יתרונות הזירה המקומית ומקדמים באמצעותה את האג'נדה הקיצונית שלהם. במסגרת 'חותם ברשויות המקומיות' אנו מציעים ליווי צמוד, הכוונה אסטרטגית וסיוע מעשי ומקצועי להתארגנויות מקומיות שרוצות לפעול לחיזוק היהדות במרחב הציבורי בעירם.

רוצים להשפיע? להוביל סדר יום ציבורי יהודי?  לקדם ולחזק את זהותה היהודית של ישראל? מוזמנים ליצור קשר.

   

תחומי הפעילות

חיזוק מעמד המשפחה

המשפחה היא אבן היסוד של החברה. הזירה המקומית מהווה בשנים האחרונות תשתית לפיתוח והעצמה של עיוותים וסטיות באמצעות מצעדי גאווה, מרכזי נוער גאה ופעילויות מקומיות נוספות שזוכות לתקצוב מהרשויות.

במסגרת חותם ברשויות המקומיות מעצימים התושבים המקומיים את ערך המשפחה היהודית ופועלים לביסוסה בשלל פעילויות.

חיזוק שמירת השבת במרחב הציבורי

"בלי שבת אין ישראל, אין ארץ ישראל ואין תרבות ישראל" (ח.נ. ביאליק). השבת מכוננת את זהותה היהודית של מדינת ישראל. בשנים האחרונות מנצלים מספר ארגונים את הזירה המקומית בכדי לערער ולטשטש את מעמדה של השבת כיום המנוחה הלאומי. מתחבורה ציבורית פרטית ועד לחקיקה עירונית המכשירה פתיחת עסקים בשבת.

פעילי חותם ברשויות המקומיות במספר דרכים כדי לחזק את מעמדה של השבת בזירה המקומית בדרכי נועם.

מתן מענה לכל פגיעה בצביון היהודי של המרחב הציבורי

במקביל לעשייה החיובית הברוכה פעילי חותם המקומיים נותנים מענה ציבורי ראוי ליוזמות בעיתיות ולמהלכים שפוגעים בזהות היהודית המקומית. 

סקירה על המתרחש בזירה המקומית

הגיע זמן הרשויות המקומיות

גם ישראל חופשית וגם הפורום החילוני, גם מולד וגם חדו"ש ואפילו המרכז הרפורמי לדת ומדינה. כולם כבר הבינו: הגיע זמן הרשויות המקומיות.

הרשויות המקומיות הן ישויות עצמאיות בעלות סמכויות ויכולות נרחבות. במבט מעמיק על הפוליטיקה הישראלית ניתן להבחין איך הרשויות המקומיות תופסות את מקומן יותר ויותר כמנהיגות, מקדמות אג'נדות ומובילות את השיח הציבורי. הכוח הפוליטי המרוכז בזירה זו מהווה מכפיל כוח משמעותי לאותן קבוצות מיעוט קיצוניות. באמצעות ערים בהן יש ייצוג נרחב לאותם ארגונים קיצוניים הם מנהלים את סדר היום במדינה.

בתחום של 'דת ומדינה' הזירה המקומית תוססת. קבוצות מיעוט אנטי יהודיות מנצלות את כוחן המוגדל בערים מסוימות, את המגרש הנוח ואת אדישות הציבור על מנת לקעקע את דמותה היהודית של המדינה. פעיליהן נלחמים בצביון השבת, ביהדות בבתי הספר, בגרעינים ומבני דת ובאירועי תרבות יהודית. הם קוצרים הישגים משמעותיים במישור המקומי ויוצרים אווירה אנטי-יהודית במישור הארצי. אדישות הציבור בשילוב יכולת ההשפעה המוגברת של פעילים מקומיים מניבה בהכרח הישגים מקומיים שבאים לידי ביטוי גם במישור הארצי.

אנו אוהבים לדבר על אחיזה בהגה, אך בינתיים יש מי שמחבל בשיטתיות במדינה היהודית אותה אנו חולמים להנהיג. הפעילות המוגברת של ארגוני ההנתקה בזירה המקומית מאיים על חזון המדינה היהודית.

במסגרת חותם ברשויות המקומיות אנו מלווים התארגנויות עצמאיות של תושבים שלוקחים אחריות, לא מהססים להציב דרישות לפוליטיקאים מקומיים, מובילים מהלכי הסברה ויוזמות לחיזוק הצביון היהודי של העיר וגם מנהלים מאבקים במידת הצורך. רק פעילים החפים משיקולי תקצוב ותדמית יכולים לפעול ביושר, להוביל ולשנות והם מסייעים בעקיפין גם לפעילותם הברוכה והחשובה של הגרעינים והמוסדות המקומיים.

אנחנו כאן בשבילכם.

למאמר המלא>>

מידע מקצועי

ארגז כלים לפעיל

אפיקי ההשפעה ברשויות המקומיות

הגיע זמן הרשויות המקומיות

 לכל המאמרים 

לפרטים נוספים מלאו את הטופס: