בית מדרש לחברה

בית מדרש לחברה

בית המדרש עוסק בבירור סוגיות חברתיות במבט יהודי: שיח הזכויות מול אחריות חברתית, מוסר חברתי ומדיניות רווחה במקורות היהודיים ובהלכה, התמודות עם משברים ערכיים בחברה פוסט מודרניסטית, הקשר בין תפקודיות חברתית לזהות לאומית ועוד.

בית המדרש לחברה עוסק בבירור סוגיות חברתיות מזווית לאומית ויהודית. בבית המדרש נכיר את הפילוסופיות העומדות בתשתית של השאלות והמבוכות המעשיות, וניתן להן מענה מתוך עומקה של תורה.

בית המדרש מכשיר את הלומדים בו להתמודד עם הסוגיות החברתיות והלאומיות, ומסייע בגיבוש תפיסת עולם חברתית יהודית, שמסוגלת להתמודד עם המבוכות והאתגרים בשיח הציבורי ובתחום המעשי.

מדוע צריך בית מדרש לחברה?

התחום המקצועי של מדיניות חברתית, רווחה וזכויות הפרט, התפתח מאוד בשנים האחרונות והפך לגורם משמעותי בשיח הציבורי של מדינת ישראל.

מתוך הבנת הזיקה העמוקה שיש בין סוגיות חברותיות לבין סוגיות של זהות, ניתן לזהות מאמץ של ארגוני שמאל לעצב את זהותה של המדינה באמצעות תפיסה פסבדו-חברתית. דאגה חברתית, עזרה לחלשים וצדק חברתי, הופכים לכלי לעיצוב שיח ומדיניות במדינת ישראל

התחום החברתי שהינו מרכזי כל כך בניהול המדינה, מקבל מענה והכוונה רק ממקורות אקדמיים - מקצועיים, ללא שיח אמתי ובירור מעמיק המביא את עמדת היהדות בנושאים אלו.

 

למי מיועדת התכנית:

  • אנשי מקצוע העוסקים במדיניות חברתית, עו"ס, ואנשי רווחה.
  • מורים, מחנכים ומרצים במסגרות שונות.
  • אנשים המתעניינים בסוגיות חברתיות ולאומיות או העוסקים בתחום במסגרת המגזר השלישי.

לפרטים והצטרפות שלחו פרטי קשר בטופס המצורף אנו נשוב אליכם:

צור קשר בנושא

 מעוניין לקבל עדכונים ולהצטרף לרשימת תפוצה
השדות המסומנים ב* הינם שדות חובה שלח