בדרך לשרות משמעותי

בדרך לשרות משמעותי

תכנית חינוכית להדרכה של צוותי חינוך לכיתות יא-יב להתמודדות עם סוגיית גיוס בנות לצבא, ותכנית הסברה המיועדת לתלמידות עצמן להעצמת ערכה ומשמעותה של התרומה במסגרת השירות הלאומי.

בדרך לשירות משמעותי

מערכת החמ"ד בישראל, מצמיחה מזה שנים בוגרות ובוגרים בעלי תודעת שליחות, מסירות לאומית וערכים חברתיים מפותחים. בוגרות החמ"ד המסיימות את חוק לימודיהם בתיכונים הדתיים ובאולפנות, מהוות את כוח האדם המרכזי במסגרת השירות הלאומי האזרחי ונרתמות למשימה הלאומית של חיזוק הפריפריה, אוכלוסיות מוחלשות, חולים ונכים, הגיל השלישי, ילדים בסיכון, עולים חדשים ועוד.

נערות רבות שנמצאות בשלב קבלת ההחלטות, מגיעות לצומת בו הן לא מצליחות למצוא את אפיק השירות המתאים לכישוריהן ויכולתן, הן בשל ביקוש גבוה לענף התנדבות מסוים, והן בשל מיעוט תפקידים אתגריים ובעלי אוריינטציה כלל לאומית. האתגר העומד בפנינו הוא הכוונת בוגרות החמ"ד לשירות לאומי משמעותי, והתמודדות עם מגמה הולכת וגדלה של בוגרות החמ"ד הפונות לשירות צבאי.

 

מטרת התכנית

א. העצמת השירות הלאומי וחשיבותו בקרב תלמידות החמ"ד.

ב. הדרכה ונתינת כלים לצוות החינוכי המהווה גורם מלווה בשלב קבלת ההחלטות.

ג. הכוונה וסיוע לתלמידות בקבלת החלטות ובחירת מסגרת מתאימה לשירות לאומי משמעותי.

 

מבנה התכנית

הדרכה לצוות החינוכי: הדרכה למחנכות י"א וי"ב, לבירור החשיבות והשליחות בשירות הלאומי אזרחי, בהבנת התהליכים השונים שעוברים על הבנות, ובנתינת ארגז כלים לייעוץ, סיוע והכוונה עבור בנות הנמצאות בצומת דרכים.

תכנית  לתלמידות י"א וי"ב: בירור ההבדלים בין שירות לאומי לשירות צבאי, חשיפה לעשייה משמעותית במסגרת השירות הלאומי והצגת התמונה הכוללת, מתן כלים להתמודדות עם המורכבות והאתגרים בשלב קבלת החלטות ובשירות עצמו.

 

צור קשר בנושא

 מעוניין לקבל עדכונים ולהצטרף לרשימת תפוצה
השדות המסומנים ב* הינם שדות חובה שלח