מהנעשה בחותם
חשיפה: הציונות הדתית על הכוונת

חשיפה: הציונות הדתית על הכוונת

'חותם' יוצא בקמפיין החושף, כי הקרן החדשה לישראל שמה לה למטרה לפגוע במכוון בציונות הדתית: "הגיע הזמן להציג את האמת ואת הפעילות של הקרן נגד הציבור הדתי לאומי"

ארגון 'חותם' החליט להסיר את הכפפות ולתקוף, בקמפיין חדש שפורסם השבוע, את הקרן החדשה לישראל בטענה שהיא מנסה למוטט את הציונות הדתית על ידי "חיסול ממוקד".

בחוברת בת עשרות עמודים שהוציאו בארגון פורטו במספר פרקים המאבקים השונים של הקרן, וגופים נוספים שזכו למימונה, במפעלים שונים של הציונות הדתית לרבות רבנים, מכינת עלי, ובכירי הבית היהודי.

"בשנים האחרונות משקיעה 'הקרן החדשה לישראל' כספים רבים בחשיבה כיצד לשנות את החברה הישראלית מבפנים כך שתתאים יותר לשאיפת הקרן להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה", מוסרים לסרוגים גורמים בחותם.

הגורמים מציינים כי "בקמפיין 'ההדתה', למשל, העולה לכותרת מידי שבוע, דואגים לפתח ולהעצים כל פעם מחדש, ארגונים הממומנים ע"י הקרן. בקרן החדשה נאבקים בין היתר בבית היהודי, כמו גם נגד מוסדות הדגל של הציונות הדתית, לדוגמא, מוסדות 'בני דוד' שבעלי, שם התחיל 'הפורום החילוני' בקמפיין הקורא להפסקת התמיכה הכספית של הממשלה במוסדות 'בני דוד'".

עם עליית הקמפיין טוענים בחותם כי "אלו הן רק כמה דוגמאות מהתקופה האחרונה למאבק מתוזמן היטב המתנהל נגד הציונות הדתית כולה".

לדברי גורמים בארגון הגיע הזמן להפסיק להסתכל מהצד על הפגיעה בציונות הדתית ולהתחיל להתעורר: "הקרן החדשה שמה לעצמה למטרה לחסל את עמודי התווך של הציונות הדתית ויש לשים לכך סוף אחת ולתמיד. הגיע הזמן שנתעורר ונציג את האמת ואת מכלול הפעילות של הקרן נגד הציבור הדתי לאומי, צריך להיזהר שהקרן החדשה וארגוניה השונים לא יהרסו את העשייה המבורכת במשך השנים של מוסדות הציונות הדתית"

לעמוד הקמפיין לחצו כאן>>

לחוברת המלאה לחצו כאן>>