מהנעשה בחותם
מאמינות בשירות- פרשת ראה

מאמינות בשירות- פרשת ראה

"רְאֵה אָנֹכִי נֹתֵן לִפְנֵיכֶם הַיּוֹם בְּרָכָה וּקְלָלָה"- בפרשת ראה פונה משה רבנו לעם ישראל ומבקש מהם לראות את הברכה והקללה

ראייה מתוך בחירה

בפרשת ראה פונה משה רבנו לעם ישראל ואומר: "רְאֵה אָנֹכִי נֹתֵן לִפְנֵיכֶם הַיּוֹם בְּרָכָה וּקְלָלָה". כיצד ניתן לראות את הברכה והקללה? היה מתבקש שמשה רבנו יצווה אותנו לשמוע את הברכה והקללה שהוא אומר ולא "לראות"?

לפעמים ריבונו של עולם מזמן לנו בחיים מצבים קשים, לפעמים הם יהיו קשים ומסובכים עד כדי כך שאנו עלולים להרגיש שהחיים שלנו מקוללים.

אך כל מה שהקב"ה עושה עמנו, לטובה הוא עושה, דווקא מתוך הקושי והמשבר יכולה להיוולד לנו ברכה גדולה בחיים. אנו יכולים לגדול ולצמוח מהקשיים והמשברים, אבל זה תלוי איך נשתמש בחוש הראיה שלנו.

האופן שבו אנו בוחרים לראות את מה שקורה לנו הוא זה שיקבע אם תהיה לנו ברכה או קללה בחיים, הבחירה להתמקד בשחור או בכל הלבן מסביב היא בידינו.

בת השירות היקרה,

בחיים בכלל ובשירות הלאומי בפרט אנו נחשפים למצבים מורכבים וחווים חוויות, קשיים ומשברים מסובכים, בלא מעט מצבים את עלולה להיחשף ולראות את הצד "המקולל" שבחיים. אך יש לך יכולת בחירה כיצד להתבונן על הדברים. אם תצליחי לראות את הטובה שהקב"ה עושה בכל דבר ודבר, גם כשזה קשה, כך תוכלי לראות את ברכת ה' על חייך ולהשפיע טובה וברכה לך ולכל הסובבים אותך.