גיור

סוגיית הגיור הממלכתי

גיור, שערי הכניסה וההצטרפות לעם ישראל, הוא זכות גדולה שיש בצדה אחריות והתחייבות. ההצטרפות כוללת את ההזדהות המלאה עם ההיסטוריה של העם, המסורת והמורשת והמטרה שלשמה נוצר. לא פחות מכך ולשם כך, ההצטרפות לעם ישראל כוללת ומחייבת שינוי מהותי בחיי המתגייר, שינוי בדרך החיים על ידי קבלת המצוות, החוקים המדריכים כל בן ישראל ואת העם בכללותו כיצד לנהוג בחיי היום יום. סוגיית הגיור הממלכתי זו אחת הסוגיות המשמעותיות ביותר העומדות על הפרק, סוגיה הרת גורל לעיצוב דמותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

גיור אקספרס

בתקופת ממשלת בנט-לפיד הוצעה רפורמה בתחום הגיור שמטרתה המוצהרת הקלת הדרך לגיור כמענה ופתרון לגויים רבים החיים במדינת ישראל. הרפורמה מבקשת להקים מערך גיור מקביל למערך הממלכתי של הרבנות הראשית ולהעניק את סמכות הגיור – שערי הכניסה לעם היהודי, לרבני עיר, כך שיוכלו לגייר בעצמם כל אדם מכל יישוב בארץ, ללא הגבלה. בית הדין יהיה עצמאי לחלוטין מבחינה הלכתית, ללא כפיפות לרבנות הראשית לישראל.

למידע נוסף על ההשלכות של רפורמת הגיור הקליקו

לדף נחיתה

פגיעה בגיור הממלכתי

מדוע קבלת מצוות כל כך משמעותית בגיור? מהי מידת חיוב המצוות הדרוש מן הגר בדורנו, אם בכלל, כאשר רבים מן הגרים אינם מעוניינים בשמירת תורה ומצוות, ומאידך הינם אזרחי המדינה, מתערבים בציבור היהודי ומרבים התבוללות? על גבי זאת עומדת שאלת מהות הגיור הממלכתי – מהי ההתעקשות הרבה על גיור ממלכתי בלבד?  

ארגון חותם מנגיש עבורכם את אחת הסוגיות המשמעותיות ביותר העומדות על הפרק, סוגיה הרת גורל בעיצוב דמותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

לדף נחיתה

גיור כהלכה

במסמך נציג מחקרים ונתונים המגלים כי המציאות בשטח שונה מזו המתוארת בדו“ח הגיור, וממילא שומטים את הבסיס עליו הוא נשען. המסמך מתבסס על מחקרים שנעשו בשנים האחרונות על ידי גורמים מקצועיים העוסקים בחקר החברה והדמוגרפיה בישראל. על בסיס נתונים אלה, אנו למדים כי מסקנות ועדת הגיור אינן מציעות התמודדות נכונה עם בעיית ההתבוללות בישראל, ואף עלולות להחריף אותה.

לדף נחיתה

עוד בנושא גיור

מאמרים מאמרים

הקודם   1    הבא