אמא ואבא לא מוחקים

למה זה כל כך עקרוני מה יהיה כתוב בטפסים?

אבא ואמא זה לא המלצה אבא ואמא, על זה עומדים כל החיים בסיס החיים, כל הזהות המשפחתית, כל הזהות האישית. תנועת הלהט”ב את זה - רוצה למחוק כדי לנרמל את הלא נורמלי יש מאבק על הטפסים במדינת ישראל אבא ואמא, או הורה 1 הורה 2.

על מה המאבק? לכאורה, על פניו הכי תמים יש אנשים שאין להם אבא או אמא, אומרים תנועת הלהט”ב בואו נתחשב בכאבם, במצוקתם נפסיק להגיד אבא ואמא נכתוב הורה 1 הורה 2 אז כולם יהיו מרוצים. אבל כמו שאמרתי לכם, זה לא מאבק תמים. מאחורי זה מסתתר הרצון למחוק זהויות לא מטרה להקל על תחושתם של אנשים מסוימים שלא מרגישים נעים אלא הרצון למחוק את אבא ואמא מהמרחב הציבורי.

בואו ניקח את המאבק שהיה במד”א ועד היום הוא לא הסתיים פנתה אישה ואמרה, אני אישה חד הורית ואין לי אבא, אני צריכה לכתוב בטופס אבא ואין אבא אני מרגישה לא נעים, מבקשת לשנות את הטפסים להורה 1 הורה 2 משם, משנים את כל הטפסים כלומר יש איזה 5000 איש בתנועת הלהט”ב שיש ילדים כאלה הורים כאלה שיש להם ועכשיו משנים בכל החברה את הטפסים? עבורם, למה מה קרה? אנחנו מחקנו את אבא ואמא בשביל לפתור בעיה של תחושה? כי המטרה היא לא לסלק את התחושה המטרה היא שלא יהיה כתוב אבא ואמא כשהלכתי למד”א לשאול אותם למה אתם משנים? אומרים התחושות אמרתי, הסבירו לי, להקל על הכאב אמרתי, אז בואו נעשה 2 סוגי טפסים גם אבא ואמא למי שרוצה וגם מי שרוצה דברים אחרים, שיכתבו דברים אחרים אמרו - אי אפשר לעשות את זה אחרי זה עברו להסבר חדש כבר לא צריך בכלל לא צריך לא אבא ואמא, לא הורה 1 לא הורה 2 בוא נמחוק את הכל כי הצורך הרפואי נעלם. אם זה בעיה שהצורך הרפואי נעלם היו מוחקים את זה לפני 5 שנים, או בעוד 5 שנים. אבל ברגע שאמרו קודם כל זה בא להקל על הכאב של השונה, של החריג, של האחר ועכשיו שינו את התירוץ לתירוץ השני אנחנו לא יכולים לקבל את זה כסיבה, אובדן הסיבה הרפואית, האם היום שינו את זה? לא! הנחיית משרד הממשלה, ראש הממשלה היום להחזיר את כל הטפסים של אבא ואמא אנחנו לא מוכנים למחוק את הזהויות היסודיות של החברה אז שיהיו כמה טפסים, כל אחד יכתוב מה שהוא רוצה אבל מחזירים את אבא ואמא למרכז!