סיכול ממוקד: הציונות הדתית

כיצד הקרן החדשה פועלת בצורה מאורגנת כנגד הציונות הדתית ומפעליה?

מחיר
10 ₪
משלוח
5 ₪

הקרן החדשה’ נוקטת בגישה ברורה ומתוכננת של מאבק נגד המגזר הדתי לאומי, דרך התקפות שונות נגד אישים מרכזיים בציבור זה ונגד מפעלים משמעותיים שהוא מעמיד. את ההתקפות הללו מצדיקה הקרן בתואנות של כפיה דתית, מיסיונריות, הסתה, שוביניזם, שמרנות קיצונית עד פרימיטיביות ועוד. לרוב ניתן לראות שמדובר בהתקפות המהוות התרסה נגד כל עולם היהדות והמורשת, כפי שזו באה לידי ביטוי על ידי הציונות הדתית.

אחת השיטות המרכזיות במאבק ארגוני הקרן בציונות הדתית היא הפחדה ויצירת איום מפני עתיד שחור שכביכול חברה זו עלולה להביא על המדינה כולה. האשמה זו שכיחה בעיקר ב’פורום החילוני’, מארגוני הקרן, שעושה שימוש במילה אחת כדי לבטא את האיום הנ”ל, “הדתה”.

לפני שנעבור אל המסמך עצמו, נציין כי המונח ‘ארגוני הקרן החדשה’, שנעשה בו שימוש כמה פעמים במסמך זה, מתייחס לארגונים המקבלים סיוע מהקרן בדרכים שונות: תמיכה כספית, ייעוץ ועזרה בהקמת הארגון, שותפות בקואליציית ארגונים שהקרן הקימה לקידום נושא מסוים ועוד. מדובר בארגונים השותפים לאג’נדה הכללית אותה מקדמת הקרן, בדרכים שונות ומגוונות. פעולותיהם והישגיהם של ארגונים אלה מקבלים במה באתר הקרן ובעמוד הפייסבוק שלה. יש לציין כי הקרן עצמה נוהגת להשתמש בביטוי ‘משפחת ארגוני הקרן’ או בביטוי דומה אחר.