על סדר היום
מכתב ליושב ראש הכנסת: חזק את המשפחה

מכתב ליושב ראש הכנסת: חזק את המשפחה היהודית

ביום שלישי הקרוב ייערך בכנסת יום זכויות 'הקהילה הגאה'. ביום זה יעסקו רובן של וועדות הכנסת בדיונים שמטרתם לחזק את מעמדה של הקהילה, ולקדם את זכויותיהם של חבריה. חשוב לציין כי לפני פחות משבועיים התקיים יום המשפחה ועבר בכנסת בקול ענות חלושה, כמעט ללא התייחסות מיוחדת. ארגון חותם פנה ליושב ראש הכנסת בקריאה לפעול למען חיזוק המשפחה היהודית, שנראה שנזנחה בבית המחוקקים לטובת קידום טובתם של מיעוטים. קראו את המכתב המלא שנשלח מטעם חותם

לכבוד יו"ר הכנסת,

ח"כ יולי אדלשטיין

 

שלום וברכה

הנדון: פגיעה במעמד המשפחה

מחר, יום שלישי י"ד באדר א', יתקיים בכנסת יום הזכויות ל 'קהילה הגאה'. ביום זה יעסקו חלק גדול מוועדות הכנסת בדיונים שמטרתם לחזק את מעמדה של 'הקהילה הגאה' ולקדם את זכויותיהם של חבריה.

"שיח הזכויות" שמנהיגה הקהילה הגאה תפס מקום מרכזי בסדר היום הציבורי ובוועדות הכנסת, כאשר ברור לכל כי יש להקדיש יום שלם בבית המחוקקים לדיון בנושאים אלו (מעבר לעיסוק השוטף בוועדות ובהצעות החוק העולות חדשות לבקרים מטעם שלוחי הקהילה).

ביום זה אנו פונים אליך, יו"ר הכנסת, הייתכן שכנסת ישראל נותנת עדיפות לקבוצות מיעוט (גם אם קולניות) על פני טובתם וזכויותיהם של מרבית מאזרחי ישראל? הרי יום המשפחה שחל לא מזמן, בל' שבט, עבר בכנסת בקול ענות חלושה. כמעט ולא התקיימו וועדות מיוחדות, ולא עלה על סדר היום הדיון בקידום טובתה וחיזוק מעמדה של המשפחה היהודית בישראל.

לא רק שהמשפחה היהודית, שהיא הבסיס לקיומו של עם ישראל במשך אלפי שנים, נזנחה בבית המחוקקים ולא זוכה להעצמה הראויה לה, אלא גם ימים כאלו – הבאים לסתור את אותם הערכים של הבית היהודי באצטלה של עיסוק בזכויות הפרט – פוגעים בה פגיעה ממשית ומבקשים לעקור ערכים בסיסיים עליהם מושתתת מדינת ישראל, והם עוד זוכים להעצמה מיוחדת על ידי כנסת ישראל.

רק לאחרונה עלתה הצעת חוק מטעם הקהילה הגאה שבאה לאסור על טיפולי שינוי ורה-אוריינטציה ולהוציאם אל מחוץ לחוק. הצעת חוק זו מוכיחה כי העיסוק ב"זכויות הפרט" הוא לא בראש מעייניהם של שלוחי הקהילה, שהרי הצעה זו פוגעת באופן דורסני ביותר בזכותו של אדם המעוניין לקבל סיוע בהגדרת הנטייה המינית, וכי מדובר יותר על קביעת נורמות וערכים חדשים שטרם התקבלו באופן רשמי במדינת ישראל, תוך שימוש באצטלה של חקיקה שנועדה להגן כביכול על זכויות המיעוט.

דוגמה זו היא רק קצה הקרחון במהלך אותו מובילים שלוחי הקהילה הגאה, מהלך שלא עוסק ברצון לשיח חופשי וזכויות הפרט, אלא מבקש לשנות סדרי עולם, בניגוד לעמדתם של רוב אזרחי מדינת ישראל ונציגיהם בכנסת (שהרי אף חוק שמכיר באופן רשמי בנישואי זוגות חד מיניים למשל, לא עבר בכנסת ישראל)  ובניגוד  לערכים עליהם מושתתת המדינה היהודית מיום הקמתה.

אנו קוראים לך, כבוד יו"ר הכנסת, כאדם המכיר בערכה וחשיבותה של המשפחה היהודית ששמרה על עם ישראל במשך דורות, לפעול כדי לשמור על ערכי המשפחה. להעלות על סדר יומה של כנסת ישראל את החשיבות בחיזוק מעמדה של המשפחה, של חיי הנישואין על פי דת משה וישראל, של הורות וגידול ילדים במשפחות המסורתיות. אנו מבקשים ממך כיו"ר הכנסת לתת ביטוי רחב יותר ליום המשפחה בכנסת, תוך שמירה על מסורת אבותינו ועל ההלכה היהודית במרחב הציבורי, מתוך הבנה שאלו ערכים יסודיים מהם שואבת מדינת ישראל את כוחה ועוצמתה, והם שימשיכו לבנות ולקיים אותה בדורות הבאים.

בברכה,

חותם – יהדות על סדר היום

 

להורדת המכתב הרשמי לחץ כאן